Ispanų menininko Cooper Arte paroda „Simboliai”

Cooper Arte Vario darbu parodaNuo vasario 18 d. Gelgaudiškio dvare atidaroma menininko iš Granados (Ispanija) Enrique’s J. Estudillo (Copper Arte)

personalinė paroda „Simboliai”.

Graikiškas žodis symbolon reiškia ženklą. Cooper Arte kūriniai – tai saviti ženklai ar idėjos, kurie lydi jį gyvenime ir atspindi gyvybinę jėgą, vyrišką kūrimo galią. Menininkas tarsi konstruoja nuoseklų naratyvą apie simbolius, kuriuos jis pastebi gamtoje ir įprasmina saulės, mėnulio, žemės archetipus.

Metalas ir medis – gamtos elementai, kurių derinys žinomas ir Lietuvos skulptoriams. Abstraktaus reljefo plotmėje menininkas tarsi siekia simbiozės būdu susisieti su gamta. Jo metalo reljefuose naudojamas patinavimas, leidžiant variui oksiduotis, išnaudojant spalvų gamos transformacijas.

Parodos autorius itin kūrybingai išnaudojo vario savybę oksiduotis, patinos suteikia platų spalvų spektrą: nuo oranžinės ir raudonos, nuo rudos iki žalios ar mėlynos. Sodri, vietom bronzinė, vietom auksinė reljefo gama paryškinama juodu kontrastu. Toks spalvų žaismas būdingas Ispanijai. Kūriniuose tuo pačiu tarsi atkartojamos žmogaus kūno linijos: varinių „gyslų“ bei „venų“ raštai išryškėja ant juodo reljefinio paviršiaus.

Pora eksponuojamų kūrinių yra įkvėpti maurų (arabų) meno. Jie yra sudėtingos ir paslaptingos nepaprasto grožio simetrijos, vadinamos „arabesco“ reljefine ornamentika, būdinga islamo architektūrai. Granados Alhambro regionui būdingi šie ornamentai – prototipai, todėl autorius nori supažindinti žiūrovą su savo miesto turtingu meniniu paveldu.

 

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“

www.auksopjuvis.lt

https://www.facebook.com/auksopjuvis